© 2009 PINAR BELENDİR

Tüm hakları saklıdır. İçerik ve görseller, yazılı izin alınmadan kullanılamaz.

sipariş

 

İsterseniz daha önce yaptığımız tasarımlardan birini seçebilir ve telefonla da sipariş verebilirsiniz ama vereceğiniz bir iki küçük ipucu pastanızın size özel olmasını sağlar.

Tüm siparişleriniz hakkında görüşmek ve önceki tasarımlara ait fotoğrafları görebilmek için lütfen Pınar Belendir ile temas kurunuz.

DÜĞÜNLERTASARIMÖZEL TATLARZAMANLAMAÜCRETLENDİRMETESLİMATİPTALLERSSS
Düğünler

Bu çok özel gün için aylar öncesinden tüm ince detaylarla ilgili çalışmaya başladınız.

Düğünün yapılacağı yer, konseptin belirlenmesi, dekorasyon, renkler, çiçekler, müzik, menü seçimi, davetiyeler… Ama unutmayın düğünleri özel kılan ve akıllarda kalmasını sağlayan en önemli iki unsur gelinliğiniz ve tabii pastanızdır.

Nasıl gelinliğiniz tamamen sizin zevkinize ve tasarımcınızın yaratıcılığına kalmışsa pastanız da aynen öyledir. Hatta tüm konseptten bir parça taşır, özellikle gelinliğiniz pastanızın omurgasını oluşturur. Kumaşınız, danteliniz, kurdeleniz, çiçekler, renkler sizin hayalinizle birleşince ortaya size özel bir tasarım çıkar. Dilerseniz tamamen romantik bir pasta ya da damat/gelin adayıyla sizin ortak bir noktanızı anlatan esprili bir pasta da olabilir.

Ama tüm bunlar için pasta tasarımcınızla görüşmeniz, ortaya çıkacak bu yenilebilir sanat eserinin oluşmasında onunla birlikte çalışmanız gerekir. Tüm detaylar, paylaşacağınız bilgiler, hayaliniz, tamamen size özel imzalı bir pasta yapmamız için önemli unsurlardır.

Nikah şekeri yerine konseptinizi tamamlayacak özel bisküvilerimizi misafirlerinize hediye edebilirsiniz. Bunun için lütfen bisküvici’yi – Pınar Belendir’i arayınız.

Tasarım

Arzu ederseniz daha önce yapılan tasarımlardan birini seçebilirsiniz. Ya da daha önce beğendiniz bir başka pastayı istiyorsanız resmini gönderebilirsiniz. Ama bu özel gece için sadece size özel detayları taşıyan yeni bir tasarım istiyorsanız Pınar Belendir ile birlikte çalışmanız gerekir.

ilk görüşmenizde yapacağınız detaylı sohbet pastanızın temel tasarımını oluşturmaya başlar.

Size özel pastanın tasarlanması için vereceğiniz önemli bilgilerden sonra istediğiniz tema hakkında yapılacak araştırma sonucunda tüm fikirlerden oluşan bir skeç hazırlanarak bir sonraki görüşmede size sunulacaktır. Skeçle beraber sizin için hazırlayacağımız nefis pastanız için tadım yapacaksınız. Böylece pastanızın neli olacağına da birlikte karar vereceğiz.

Pınar Belendir size uygun tasarım için çeşitli alternatifler sunacak ve sonuçta en doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Unutmayın misafirlerinizi etkilemek için görsellik, tat, konuya verdiğiniz değer bir bütündür.

Özel Tatlar

Tasarım önemlidir ama lezzet direk kalbe giden yoldur.

En kaliteli malzemeler, tereyağ, hakiki beyaz ve sütsüz %70 çikolata, esanslar yerine gerçek meyveler, badem ezmesi, nefis likörler kullanarak kendi tariflerimizle hazırladığımız kekler ve kremaların tadı damaklarınızda kalacak.

Pastaların üzerindeki tüm çiçekler, modeller ve dekoratif çalışmalar şekerle elde yapılmaktadır. Pastalarda bazı durumlarda kullanılan saten kurdele dışında herşey yenilebilir malzemelerden üretilmektedir ve kesinlikle sanayi ürünlerine (hazır kek miksler, süt tozları vb.) yer verilmemektedir

Zamanlama

Düğün ve nişan pastaları hariç diğer tüm pastalar için minimum 5 gün, düğün ve nişan pastaları için gerekli görüşmeler, araştırma, tasarım, sunum ve imalat için minimum 2 hafta gereklidir. Eğer düğününüz yaz aylarına denk geliyorsa yaz aylarındaki yoğunluk nedeni siparişinizi minimum 6 hafta önceden vermenizi öneririz.

Programımıza bağlı olarak yukarıda belirtilen zamanlamadan daha az süre gerektiren acil pasta siparişleriniz için Pınar Belendir ile temas kurunuz.

Ücretlendirme

Düğünler hariç her çeşit kutlama için özel tasarım pastalarda minimum kişi sayısı 15’dir ve ücretler pastanın boyutuna, tasarım detaylarına, işçiliğe ve kullanılacak malzemeye bağlı olarak değişmektedir.

Arzu ederseniz daha önce yapılan pastalardan birini seçebilirsiniz, hoşunuza giden tasarımları kombine edebilirsiniz, böylece ücret yapılacak yeni bir tasarıma göre biraz daha uygun olacaktır. Unutmayın denenmiş bir şeyi yapmak her zaman daha kolaydır ve fiyatı da ona göre farklıdır. Yeni bir tasarım, araştırma süreci, ilk yapım süreciyle 2. deneme arasındaki zaman farkı fiyatlarda fark yaratan önemli unsurlardır.

Hayalinizdeki pastanın ücretini öğrenmek için lütfen Pınar Belendir ile temas kurunuz.

50 kişinin üzerindeki kutlamalar, Düğün/Nişan pastalarında fiyatlara Pınar Belendir ile yapacağınız tasarım öngörüşmesi, size özel pasta skeçi, pasta tadımı ve pastanın son hale getirilerek teslimat için güvenli bir şekilde paketlenmesi dahildir. Pasta tadımı detayları için lütfen SSS bölümünü ziyaret ediniz.

  • Düğün pastaları için fiyat çizelgesi
Klasik katlı pastalar
Kat Fiyat Kişi Sayısı
Tek katlı 600TL’den itibaren 50 + kişi
İki katlı 1.150TL’den itibaren 90 + kişi
3 katlı 1.650TL’den itibaren 120+kişi
3 kat üzeri pastalar için lütfen Pınar Belendir ile görüşünüz
  
  • Tek kişilik Pastalar

Tasarıma göre fiyatlandırılmaktadır. Gelinle damadın misafirleri önünde keseceği küçük bir pasta ile aynı tasarımı takip eden misafir sayısı kadar tek kişilik mini pastalar organizasyon ekibi tarafından bir show eşliğinde misafirlerinize ikram edilebilir.

  
  • Cupcake

Tasarıma göre fiyatlandırılmaktadır. Minimum sipariş sayısı 12’dir.

Çok katlı Cupcake standı ve size özel tasarımlar için Pınar Belendir ile temas kurunuz.

  
  • Ödeme

Ücretler siparişle birlikte peşin alınmaktadır.

Teslimat

Pastalar özel kutularda güvenli bir şekilde paketlenmektedir. Adresimizden teslim alabilirsiniz ya da teslimatı biz yapabiliriz ancak teslim edilecek adrese göre ekstra ücret talep edilmektedir.

Teslimattan sonra tüm sorumluluk müşteriye aittir.

İptaller

Herhangi bir sebepten dolayı organizasyonunuzun iptal edilmesi durumunda teslimata kalan süre ile orantılı olarak iptal politikamız değişmektedir:

Organizasyona 2 haftadan fazla varsa ücretin %50’si

2 hafta ile 1 hafta arasında ücretin %25’i iade edilir,

1 haftadan az zaman kaldığı taktirde iade yapılmamaktadır

Lütfen daha detaylı bilgi için SSS bölümünü ziyaret ediniz

SSS
Pastamı maket yaptırabilirmiyim?

Maketler yarışmalar ya da vitrin süslemeleri için ideal olabilir. Maket pasta ancak beraberinde davetli sayısı kadar tek kişilik minik pastalarla sunulursa anlamlı olabilir. Aksi taktirde maket pasta ile daha sonra mutfakta kesilip servis edilen pasta arasında görsel, dekor v.b gibi farklılıklar olacağından davetli misafirleriniz arasında hayal kırıklığı yaratabilir.

Piyasada maket pastanın çok yaygın olmasının sebebi genellikle pastacıların teslimattaki zorluk, pastanın birleştirilmesinde ve kişi sayısına göre kesilmesinde gerekli ustalık gibi unsurlar sebebi ile 3 katın üzerinde pasta yapmayı hatta çoğu zaman 3 katı bile yapmayı tercih etmemeleridir.

Pastamı taze çiçeklerle süsleyebilirmisiniz?

Elbette, bunun için organizasyonunuzda birlikte çalıştığınız çiçekçilerle işbirliği yapabiliriz. Ancak toxic açıdan zararlı olmayan çiçeklerin seçilmesi için öncesinde çiçekçinizle görüşmenizde yarar vardır.

Çiçek ücreti ayrı talep edilecektir.

Ne kadar önceden sipariş vermeliyim?

Düğün/Nişan pastası için minimum 2 hafta süre gereklidir.

Eğer düğününüz yaz aylarına denk geliyorsa yaz aylarındaki yoğunluk nedeni ile siparişinizi minimum 6 hafta önceden vermenizi öneririz.

Diğer pastalar için minimum 5 gün önceden sipariş vermenizi tavsiye ederiz.

Daha az süre gerektiren durumlar için lütfen Pınar Belendir ile tamas kurunuz.

Ödeme Şartlarınız Nedir?

Organizasyona 4 hafta kala verilen siparişlerin konfirmasyonu ve tarih rezervasyonu için ücretin %50’si, diğer %50’si ise organizasyona en az 2 hafta önce peşin alınmaktadır

Organizasyona 2 hafta ve daha az kala verilen siparişlerde ücret siparişle birlikte peşin alınmaktadır.

Pasta tasarım/skeç ve tadım randevusu için ne yapmalıyız?

Arzu ederseniz daha önce yapılan tasarımlardan birini seçebilirsiniz. Ya da daha önce beğendiniz bir başka pastayı istiyorsanız resmini gönderebilirsiniz. Bu durumda yeni bir tasarıma ve skeç’e gerek olmadığından sadece tadım için bir randevu alabilirsiniz. Tadım randevusu en fazla 2 kişi için geçerlidir ve diğer talepler göz önünde bulundurularak randevu verilmektedir. Tadım için 100TL depozito yatırmanız gerekir ve bu depozito siparişinizle beraber ücrete dahil edilecektir.

Eğer sadece size özel detayları taşıyan yeni bir tasarım istiyorsanız randevunuz da size özel olacaktır. Bu randevuya gelirken gelinliğinizin detayları, düğün/nişan temanız, organizasyonun yapılacağı yer, kaç kişiye hitab edeceği, organizasyonda kullanılacak çiçekler gibi detaylara da karar vermiş olmanız gerekir. Bu bilgileri önceden Pınar Belendir’e ilettiğiniz taktirde randevunuzda skeçinizi görebilir sadece tadıma geçebilirsiniz. Bu randevuya en fazla 2 kişi kabul edilmektedir ve 200TL depozitoyatırmanız gerekir ve bu depozito siparişinizle beraber ücrete dahil edilecektir. Depozitolar geri iade edilmez.

Teslimat yapıyormusunuz?

Elbette ancak teslim edilecek adrese göre ekstra ücret talep edilmektedir. Minimum 100TL teslimat ücreti alınmaktadır.